Hidrolik Platform Çeşitleri

Hidrolik Platform Çeşitleri 

Eklemli hidrolik platformlar

 Erişilmesi gereken yüksek yerlere engeller nedeni ile erişmenin mümkün olmadığı durumlarda, düz teleskopik platform ile erişilemeyen noktalarda çalışma yapmaya olanak sağlar. Kendi ekseni etrafında 360 derece dönme yeteneğine sahiptirler.Eklemli hidrolik platform, operatör tarafından tam kaldırılmış pozisyonda bile manevra yaptırılabilir.Tüm eklemli platform çeşitleri, bom en yüksek açıklıkta ya da seviyede iken bile hareket edebilme yeteneğine sahip olmalıdır.

Kendinden Çekişli Eklemli Platform

Kendinden çekişli eklemli hidrolik platformlar

Erişilmesi gereken yüksek yerlere engeller nedeni ile erişmenin mümkün olmadığı durumlarda, düz teleskopik platform ile erişilemeyen noktalarda çalışma yapmaya olanak sağlar.Diğer hidrolik liftler le arasındaki fark, 110 V veya 240 V ile şarj edilebilen akülerle çalışmalarıdır.

Makaslı platform ve liftler

Makaslı platformlar, daha ağır kaldırma kapasitesine ihtiyaç duyulan işlerde kullanılır.Makaslı lift lerin çalışma yüksekliği daha düşüktür.Makaslı platform ‘ un hareket alanı sadece dikey yöndedir ve 16 m yüksekliğe kadar hizmeti verebilmektedir. 

Dikey platform ve dikey liftler

Dikey platformlar, dikey olarak uzayan ve uç kısmına platform bağlı mastlardan oluşur.Çalışma tarzı makaslı platformlara benzemekle birlikte yük taşıma kapasitesi, makaslı platformlar ‘ dan daha düşüktür.

Tags: , , , , , , ,